Kamera ve Güvenlik Sistemleri

BLOG

Bbebek Odası Güvenlik Kamerası

Evinizdeki kişileri, odaları, yaşanan olayları takip etmek istiyorsanız en doğru tercih güvenlik kamerası taktırmaktır. Haberlerde sürekli duyulan ‘bakıcı dehşeti’ olaylarından sonra aileler ister istemez bebeklerinin güvenliği ve gelişimi konusunda kuşkular duymaktalar. Çalışan anne ve babaların bebeklerini çocuk bakıcılarına bırakmaktan başka şansları olamayabiliyor, bu durumda kuşkuları gidermenin kesin yolu evlerine kamera kayıt sistemi kurdurmalarıdır. Bu aşamada dikkat edilmesi gerekenleri maddeleyelim;

- Sadece çocuk odasına kamera taktırmak doğru bir yaklaşım değildir. Çocuklar gün içerisinde farklı odalara gidebilir ve sizin kontrol alanınız dışında da istenmeyen olaylar gerçekleşebilir.

- Taktırdığınız kameraların bakış açılarında kör noktaların, yani kameranın görmediği alanların olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunu sağlamak için olabildiğince geniş açılı lenslere sahip kameralar kullanılmalıdır.

- Kameraların çözünürlük kalitesinin, detayları görebileceğiniz kadar yüksek olması çok önemlidir. Düşük çözünürlük kalitesine sahip kamera veya kayıt cihazları, detayları, cisimleri veya yüzleri tanımanızı zorlaştırır. Gereğinden daha yüksek kalitedeki cihazlar ise sizin için çokta ekonomik olmayacaktır.

- Evinize taktırdığınız kameraların mutlaka gece görüşlü olmasına dikkat etmelisiniz. Gece görüşlü kameralar hiç ışığın olmadığı karanlık ortamlarda bile net bir görüntü almanızı sağlayacaktır. Bir kameranın gece görüş özelliğinin olması fiyatını etkilemez.

- Gizli kamera taktırmayın! Bunu şu sebeplerden dolayı tavsiye ediyoruz; Evin tüm odalarına gizli kamera taktırmak, hem alınacak ürünler açısından hem de dekor açısından çok maliyetli olacaktır. İkincisi ve daha önemlisi, sürekli kontrol altında olduğunu ve izlendiğini bilen kötü niyetli kişiler zorunlu olarak kötü olaylardan uzak duracaklardır. İzlendiğinin farkında olmayan bir bakıcının bebeğe zarar vermesini kayıt altına almış olabilirsiniz ama unutmayın ki artık bebek zarar görmüştür bile.

- DVR Kayıt cihazı en az 2 haftalık kayıt yapabilecek kapasiteye sahip olmalıdır. 2 Hafta önce gerçekleşmiş bir olayı bile geriye yönelik kayıtlara bakarak bulabilmelisiniz. Bunu sağlayabilmek için DVR da takılı olan Hard disk kapasitenizin olabildiğince büyük olması gereklidir. Gereğinden daha büyük kapasiteli hard diskler yüksek fiyatlıdırlar. daha az olanlar ise kayıt süresini azaltır.

- Sadece uzaktan izlesem yeterli! Kayıt yapmasına gerek yok. Bu doğru bir yaklaşım değildir. Kameraları izlemediğiniz bir anda kötü bir olay meydana gelebilir. Örneğin akşam eve geldiğinizde şüphelendiğiniz bir durumu hemen kayıt cihazındaki kayıtlara bakarak ortaya çıkartabilirsiniz.

- Evinizdeki kameraları izleyebilmek için, evinizde mutlaka internet bağlantınızın olması gereklidir. Bağlantı hızınız ne kadar yüksekse görüntüleri gerçek zamanlı ve kaliteli izleme durumunuz o kadar iyi olacaktır.

Her türlü ev, ofis, işyeri, fabrika, site, avm v.s. son teknoloji kamera ve güvenlik sistemleri için bizi 7 gün 24 saat arayınız.

0532 631 10 84