Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Alarm Sistemleri

Güvenlik Alarm Sistemleri

İnsanlık tarihinden bu yana en doğal ihtiyaçlardan birisi olan güvenlik ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla zaman içinde bir çok farklı sistemler kurulmuş ve uygulanmıştır. Sahip olduğumuz maddi ve manevi değerlerin korunması amacıyla alınan önlemlerden birisi de özellikle teknolojik gelişmelerin ışığında daha da nitelikli hale gelen Alarm sistemleri dir. Yaşadığımız evlerde veya işyerlerimizde sahip olduğumuz önemli malların korunmasında çok önemli görev üstlenen bu sistemler, kendilerine özgü teknolojik uygulamalar ile çalışırlar.

Bünyelerindeki milyonlarca farklı gözü kullanarak bizim yerimize güvenlik denetimi yapan alarm sistemleri, gözümüzle algılayamayacağımız kadar çok sayıda ışın yayar. Genel olarak baktığımızda deprem, yangın gibi felaketlere karşı önlem alınması konusunda fayda sağlayan sistemler de olmakla beraber alarm denince akla gelen sistemler hırsız alarm sistemleridir. Temel olarak 3 parçadan meydana gelen bu alarm sistemlerin de bu parçalar alarmın ana kasası, hareket dedektörü ve şifreleme panelidir. Bu ana parçaların birbirleriyle olan çalışmasını inceleyecek olursak: öncelikle sistemin çalışması için gereken elektriği sisteme aktaran trafo sistemin başlangıç noktasıdır. 220 voltluk elektriği 16 volta düşüren trafo alarm bordu üzerine girer, bord üzerinde işlemciler ve bir akü şarj devresi bulunur. Akü elektrik kesintisinde de alarmın çalışmasını sağlar. Devre kartına gelirsek burada karşımıza iki yapı çıkar. Bunlar ana işlemci ve röle

Isı yayan her cismin gözle görülmeyecek şekilde bir enerji yayması bilinen bir gerçektir. Çalışan bir alarm sistemindeki hareket dedektörü de ısı yayan bir cismin etrafında var olan çok sayıdaki ışık parçalarının bünyesindeki fresnel lensin bu ışınlara odaklanması ile birlikte görmüş olur. Bu ışınların kızılötesi dalgalar yayması ile birlikte de sistem tarafından hareket eden tüm cisimlerin fark edilerek alarm algılaması sağlanır.

Bu işlem sonrası dedektörün altındaki kırmızı ışık yanar ve ana karta sinyal gider. Ana kartın bu sinyali tanımlaması için ana işlemciye göndermesi sonrası ana işlemci de hareketi tamamlayarak röleye gönderir. Röle 12 volt ile çalışır. Cihazı çalışır halde tutar ve hareketi algılar. Komutları hoperlöre iletir. Hoperlörden ikaz ışığı gelir. Alarmı durdurmak istediğinizde şifre paneline şifreyi girmeniz gerekir.

Anadolu Yakası Alarm Panelleri, Keypadler, Dedektörler ve Kontaklar, Haberleşme Ekipmanları, Kablosuz Ekipmanlar, Sirenler, AnadoluYardımcı Ürünler ve Aksesuarlar.

Her türlü ev, ofis, işyeri, fabrika, site, avm v.s. son teknoloji kamera ve güvenlik sistemleri için bizi 7 gün 24 saat arayınız.

0532 631 10 84

SULTANBEYLİ HİZMET BÖLGELERİMİZ
 • Abdurrahmangazi Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Adil Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Ahnetyesevi Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Akşemsettin Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Battalgazi Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Fatih Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Hamidiye Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Hasanpaşa Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Mecidiye Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Mehmet Akif Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Mimar Sinan Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Necip Fazıl Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Orhangazi Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Turgutreis Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri
 • Yavuzselim Mahallesi Ev, İşyeri, Ofis, Fabrika Alarm Sistemleri